הדברה בטוחה

תחום ההדברה עבר שינויים רבים בעשור האחרון עם כניסתם של חומרי הדברה "ידידותיים לסביבה" או "ירוקים" יותר מאשר בעבר, ומזיקים פחות לבני אדם ובעלי חיים ביתיים ביחס לעבר. עם כל זאת חשוב לזכור כי הדברה היא הדברה והיא כוללת חומרים המיועדים לטפל בדרך "אלימה" במזיקים וזוחלים מסוגים שונים ורצוי כי תבוצע הדברה בטוחה במידה וזקוקים לכזאת.

תהליך נכון להדברה בטוחה

אם כן כיצד אפשר ליצור הדברה בטוחה ככל שניתן עבורנו? לשם כך יש לפעול בשלבים מסודרים ולהבטיח הדברה כמה שיותר טובה ובמקביל בטוחה לסביבה שלנו ועבורנו.

בחירת מדביר

ראשית כל יש לבחור מדביר בעל תעודת הסמכה להדברה בתוקף. חשוב לציין כבר בשיחה הטלפונית כי המדביר יידרש להציג תעודה שכזו לפני תחילת העבודה והיא קריטית להסכם עבודה עמו. בדרך זו תימנעו מעבודה מול חאפרים שאינם מקצועיים.

בחירת חומר הדברה

חשוב לסכם מראש כי חומרי ההדברה יהיו "ירוקים \ ידידותיים לסביבה" ולא כאלו המבוססים על חומרים כימיים וכדומה. יש לבקש לראות אישור מהמדביר כי אכן מדובר על הדברה שכזאת לפני תחילת ההדברה.

איטום והגנה

יש לדאוג כי כל מה שעשוי להיפגע מחומר ההדברה ובהמשך לפגוע בנו יהיה אטום וסגור היטב או מחוץ לשטח המיועד להדברה. מדובר על מזון, תרופות, מוצרי קוסמטיקה וכמובן כלי מזון ושתיה.

עדכון הסביבה

יש לעדכן מראש את כל מי שקשורים לסביבת המבנה שעובר הדברה כי הוא בתהליך ריסוס ביום כזה או אחר וכי אין להיכנס אל המבנה באותו היום או לציין עד מתי חל איסור להיכנס למבנה.

לסיכום – חובה לבקש תעודת אחריות מהמדביר על ביצוע העבודה ולוודא כי ההדברה בוצעה בכל השטח שסוכם עליו. פנו אלינו בכל בעיה "יתוש בראש"